F.I.T. Almere is voor de tweede keer in de historie kampioen van Nederland geworden. In een sfeervol Sportcentrum Landstede in Zwolle was de formatie uit Flevoland in een zinderende Finale play-off Eredivisie met 5-3 te sterk voor BC Duinwijck.
De Almeerse dubbels begonnen sterk aan de eindstrijd. Cheryl Seinen en Kirsten de Wit bezorgden F.I.T. Almere een 1-0 voorsprong door met 21-12 en 21-16 te winnen van Debora Jille/Alyssa Tirtosentono. De mannendubbelpartij was ware reclame voor de sport. De koppels Alex Vlaar/Dyon van Wijlick (.F.I.T. Almere) en Ties van der Lecq/Brian Wassink (Duinwijck) maakten er een spectaculaire partij van met veel langer rally’s. Uiteindelijk trok het Haarlemse duo met 18-21, 21-19 en 21-18 aan het langste eind.
Aram Mahmoud bracht de Duinwijckers daarna op een 2-1 voorsprong door met tweemaal 21-15 te winnen van Dennis Koppen. Vervolgens trok Alida Chen met 21-17 en 24-22 winst op voormalig Nederlands kampioene Chloe Mayer de stand weer gelijk: 2-2.
In het derde en vierde enkelspel trok de formatie uit Almere deze lijn door. Diede Odijk rekende in twee games met 21-9 en 21-18 af met Florine Wille, terwijl Noah Haase met 21-16 en 21-10 won van Adith Karthikeyan. Tussenstand: 4-2.
Het eerste gemengddubbel werd daarna een prooi voor Duinwijck. Ties van der Lecq en Debora Jille versloegen Alex Vlaar en Cheryl Seinen met 22-20 en 21-13. Het kwam aan op het laatste gemengddubbel. In een zenuwslopende partij sleepten Dyon van Wijlick en Kirsten de Wit de titel voor F.I.T. Almere binnen door met 24-22 en 22-20 te winnen van Brian Wassink en Alyssa Tirtosentono.
Kijk hier voor alle uitslagen.